Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest metodą szybką i skuteczną. Mimo związanego z nią bólu, wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Oto plusy i minusy zabiegu. Depilacja woskiem jest jednym z najbardziej bolesnych sposobów usuwania włosów, ale ma też swoje zalety.

Zalety metody depilacji woskiem

  • pozwala na szybkie pozbycie się owłosienia z dużych partii ciała
  • do zastosowania na każdym obszarze ciała wymagającym depilacji
  • częste wykonywanie zabiegów znacząco osłabia włoski
  • niewielka cena zabiegów
  • skóra po zabiegu jest znacznie gładsza niż w przypadku użycia np. zwykłej maszynki do golenia

Gorący lub zimny wosk nakłada się na skórę w kierunku wzrostu włosów, a do niego przykleja się paski papieru. Gdy wosk wystygnie, papierowe paski należy energicznie oderwać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a wraz z nimi wyrywane są włosy.

Metoda bezpaskowa

Na przygotowaną skórę nakłada się grubą warstwę ciepłego plastycznego wosku . Następnie ściąga się go ze skóry jednym zdecydowanym ruchem, razem ze znajdującymi się pod nim włosami. Depilacja woskiem metodą bezpaskową, to depilacja przeznaczona do depilacji okolic problematycznych, takich jak bikini, pachy, wąsik, klatka piersiowa. Depilacja usuwa z cebulkami nawet najbardziej oporne włosy – twarde, krótkie i wzmocnione goleniem. Jednocześnie przykleja się tylko do włosów, a nie do skóry, nie ma niebezpieczeństwa zerwania wierzchnich warstw naskórka. Wyjątkowo plastyczne woski  skutecznie usuwają nawet najbardziej uporczywe włoski niezależnie od ich rodzaju. Wosk zachowuje plastyczność nawet po całkowitym zastygnięciu na skórze.

Metoda paskowa

Depilacja woskiem metodą paskową, to depilacja tradycyjnym, miękkim woskiem. Jest to doskonała metoda do usuwania owłosienia z dużych powierzchni – łydki, uda, plecy. Miękki wosk charakteryzuje się wyjątkowo dużą przyczepnością do włosów i skóry, co sprawia, że depilacja jest szybka, bardzo skuteczna a skóra po niej aksamitnie miękka. Woski firmy Depileve, które stosujemy w naszym gabinecie, zawierają ponad 70% naturalnej żywicy sosnowej.

Woski Depileve w odróżnieniu od innych wosków na rynku, mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny, ze sprawdzonych źródeł światowych, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm).
Zawartość żywicy naturalnej w woskach Depileve wynosi ponad 70%. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilacja Depileve można dopasować indywidualnie do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry.

Depilève oferuje bardzo szeroką ofertą wosków do depilacji profesjonalnej, w tym oprócz klasycznych wosków miękkich do depilacji paskowej – woski twarde i superplastyczne Film Wax do depilacji bezpaskowej. Każdy rodzaj wosku podany jest w kilku wersjach z różnymi składnikami o charakterze pielęgnacyjnym. To pozwala na bardzo indywidualne dobieranie wosków do rodzaju skóry.

Wosk twardy z masłem karité przeznaczony jest dla skóry suchej. Oliwkowy lubią panie ze skórą opaloną, a azulenowy (o obłędnym morskim kolorze!) – te z wrażliwą. Popularnością cieszy się też twardy wosk złoty – o kremowej konsystencji, z naturalną żywicą z sosny, woskiem pszczelim i lanoliną. Nowością jest ekskluzywna formuła wosku zawierająca czarne trufle. Delikatny, skuteczny i aromatyczny wosk polubią nawet najbardziej wymagające klientki!

Wypróbuj rajstop w sprayu

Co to są rajstopy w sprayu?

Rajstopy w sprayu to produkt, który zapewnia natychmiastowy efekt pięknych, naturalnie opalonych nóg przez cały dzień, o każdej porze roku. Dzięki specjalnej emolientowej formule pielęgnuje, łatwo się rozprowadza i sprawia, że skóra staje się miękka i jedwabista. Potwierdzona skuteczność: wyrównuje koloryt; zakrywa pajączki, zaczerwienienia i inne niedoskonałości; długo utrzymuje się na skórze; nie ściera podczas użytkowania oraz szybko się wchłania.

Produkt po wyschnięciu nadaje efekt przypominający rajstory. Nie barwi trwale skóry, zmywa się przy pierwszej kąpieli.

Rajstopy w sprayu to niezwykły kosmetyk na lato, który daje podobną opaleniznę jak solarium. Wystarczy kilka psiknięć, by uzyskać efekt równomiernie opalonych nóg.

Rajstopy w sprayu to tajna broń kobiet. Utożsamiana z makijażem dla nóg czy bronzerem, który można łatwo usunąć w trakcie kąpieli.

Kiedy stosować rajstopy w sprayu?

Świetne rozwiązanie na lato, kiedy noga jeszcze nie jest opalona, a na cienkie rajstopy jest za ciepło. Są łatwe w aplikacji, wyrównują koloryt skóry, dają piękny efekt opalenizny (co bardzo ważne – łatwej w zmywaniu, bo to nie samoopalacz). Po zimie mamy głód krótkich spódniczek i szortów, ale blade nogi skutecznie utrudniają wskoczenie w coś krótkiego. Czasem po prostu nie chce nam się leżeć w solarium. Normalne rajstopy nie są zaś najlepszym wyjściem, bo robi się w nich momentalnie za gorąco.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.


*